ASC Racing/Redline

Event Category Name
3 Cascade Cross Series: Silly Cross Junior B Alex Watt
5 Blackberry Criterium State Senior Championships: Blackberry Criterium - Masters/Juniors Junior D Men Jarrett Aregger
4 Blackberry Criterium State Senior Championships: Blackberry Criterium - Masters/Juniors Junior D Men Erik Philipson
3 Blackberry Criterium State Senior Championships: Blackberry Criterium - Masters/Juniors Junior D Men Tyler Daniel
1 Blackberry Criterium State Senior Championships: Blackberry Criterium - Masters/Juniors Junior C Women Eryn Maris
15 Blackberry Criterium State Senior Championships Men Cat 3 Colin Krebsbach
6 The First Rate Mortgage Season End Classic Junior D Aaron Watt
6 The First Rate Mortgage Season End Classic Junior D Jarrett Aregger
5 The First Rate Mortgage Season End Classic Junior D Erik Philipson
3 The First Rate Mortgage Season End Classic Junior D Tyler Daniel
2 The First Rate Mortgage Season End Classic Junior D Evan Geary
3 The First Rate Mortgage Season End Classic Junior C Women Eryn Maris
3 The First Rate Mortgage Season End Classic Junior C Men Alex Watt
11 The First Rate Mortgage Season End Classic Junior A-B Men Avi Mahan
8 The First Rate Mortgage Season End Classic Junior A-B Men Evan Renwick
5 The First Rate Mortgage Season End Classic Junior A-B Men Jonathan Youell
13 The First Rate Mortgage Season End Classic Men Cat 3 Colin Krebsbach
165 Crystal Mt Hill Climb TT State Championships: Combined Combined Erik Philipson
14 Crystal Mt Hill Climb TT State Championships: Combined Combined Shannon Maris
2 Crystal Mt Hill Climb TT State Championships Junior D Men Erik Philipson
1 Crystal Mt Hill Climb TT State Championships Junior B Men Shannon Maris
3 Lake WA Velo Circuit Race #2 Women Cat 4 Eryn Maris
19 Lake WA Velo Circuit Race #2 Men Cat 1-2 Shannon Maris
DNF Kirkland Criterium Men Cat 4 Cole Cutright
DNF Lake WA Velo Circuit Race #1 Men Cat 4-5 Avi Mahan
6 Juniors/Masters Omnium State Championship: Tin Rock/FRS Bellingham Criterium Junior C Men Matthew BENNETT
28 Juniors/Masters Omnium State Championship: Skagit Valley Omnium - Senior Men Cat 4-5 Cole Cutright
16 Juniors/Masters Omnium State Championship: Skagit Valley Omnium - Senior Men Cat 3 Colin Krebsbach
8 Juniors/Masters Omnium State Championship: Skagit Valley Omnium - Senior Men Cat 3 Shannon Maris
3 Juniors/Masters Omnium State Championship Junior D Men Erik Philipson
2 Juniors/Masters Omnium State Championship Junior D Men Jarrett Aregger
6 Juniors/Masters Omnium State Championship Junior C Men Matthew BENNETT
1 Juniors/Masters Omnium State Championship Junior C Men Avi Mahan
4 Juniors/Masters Omnium State Championship: Northshore Road Race Junior D Men Erik Philipson
2 Juniors/Masters Omnium State Championship: Northshore Road Race Junior D Men Jarrett Aregger
6 Juniors/Masters Omnium State Championship: Northshore Road Race Junior C Men Matthew BENNETT
1 Juniors/Masters Omnium State Championship: Northshore Road Race Junior C Men Avi Mahan
19 Juniors/Masters Omnium State Championship: Northshore Road Race Men Cat 4-5 Cole Cutright
20 Juniors/Masters Omnium State Championship: Northshore Road Race Men Cat 3 Colin Krebsbach
1 Juniors/Masters Omnium State Championship: Northshore Road Race Men Cat 3 Shannon Maris
7 Yakima Canyon State Individual TT Championships: Combined Combined Erik Philipson
4 Yakima Canyon State Individual TT Championships Junior D Men Erik Philipson
1 Redmond Derby Days Criterium Junior C Women Eryn Maris
5 Redmond Derby Days Criterium Junior D Men Aaron Watt
4 Redmond Derby Days Criterium Junior D Men Erik Philipson
2 Redmond Derby Days Criterium Junior D Men Jarrett Aregger
1 Redmond Derby Days Criterium Junior D Men Evan Geary
1 Redmond Derby Days Criterium Junior C Men Alex Watt
3 Redmond Derby Days Criterium Junior B Men Avi Mahan
2 Redmond Derby Days Criterium Junior B Men Colin Krebsbach
1 Redmond Derby Days Criterium Junior B Men Scott Carlyle
5 Redmond Derby Days Criterium Junior A Men Cole Cutright
3 Redmond Derby Days Criterium Junior A Men Jonathan Youell
2 Redmond Derby Days Criterium Junior A Men Clinton Anderson
17 Redmond Derby Days Criterium Women Cat 4 Eryn Maris
22 Redmond Derby Days Criterium Master Men 40+ Jerry Cutright
21 Redmond Derby Days Criterium Men Cat 4-5 Clinton Anderson
1 Joe Matava Criterium Junior State Championships Junior C Women Eryn Maris
10 Joe Matava Criterium Junior State Championships Junior D Men Erik Philipson
7 Joe Matava Criterium Junior State Championships Junior D Men Jarrett Aregger
6 Joe Matava Criterium Junior State Championships Junior D Men Aaron Watt
3 Joe Matava Criterium Junior State Championships Junior D Men Tyler Daniel
6 Joe Matava Criterium Junior State Championships Junior C Men Alex Watt
1 Joe Matava Criterium Junior State Championships Junior C Men Avi Mahan
5 Joe Matava Criterium Junior State Championships Junior B Men Evan Renwick
2 Joe Matava Criterium Junior State Championships Junior B Men Colin Krebsbach
2 Joe Matava Criterium Junior State Championships Junior A Men Cole Cutright
1 Joe Matava Criterium Junior State Championships Junior A Men Clinton Anderson
10 Joe Matava Criterium Junior State Championships Men Cat 4-5 Clinton Anderson
3 Four Mound Prairie Road Race/Masters-Juniors RR CHMP Junior D Men Erik Philipson
4 Masters Criterium State Championships Junior D Men Aaron Watt
3 Masters Criterium State Championships Junior D Men Erik Philipson
2 Masters Criterium State Championships Junior C Men Alex Watt
DNF Boston Harbor Circuit Race State Championships Women Cat 4 Eryn Maris
31 Boston Harbor Circuit Race State Championships Master Men C Jerry Cutright
23 Boston Harbor Circuit Race State Championships Men Cat 4-5 Cole Cutright
18 Boston Harbor Circuit Race State Championships Men Cat 4-5 Clinton Anderson
10 Boston Harbor Circuit Race State Championships Men Cat 3 Scott Carlyle
7 Capitol Criterium Junior D Boys Aaron Watt
6 Capitol Criterium Junior D Boys Erik Philipson
5 Capitol Criterium Junior D Boys Jarrett Aregger
2 Capitol Criterium Junior D Boys Tyler Daniel
1 Capitol Criterium Junior C Girls Eryn Maris
4 Capitol Criterium Junior C Boys Alex Watt
7 Capitol Criterium Junior B Boys Avi Mahan
1 Capitol Criterium Junior B Boys Scott Carlyle
1 Capitol Criterium Junior A Boys Jonathan Youell
DNF Capitol Criterium Master Men C-D Jerry Cutright
19 Capitol Criterium Men Cat 4-5 Cole Cutright
6 Capitol Criterium Men Cat 4-5 Clinton Anderson
8 Ravensdale-Cumberland Road Race Women Cat 4 Eryn Maris
20 Ravensdale-Cumberland Road Race Men Cat 4 Cole Cutright
10 Ravensdale-Cumberland Road Race Men Cat 4 Clinton Anderson
19 Ravensdale-Cumberland Road Race Men Cat 3 Colin Krebsbach
12 Ravensdale-Cumberland Road Race Men Cat 3 Scott Carlyle
DNF Second Ascent Criterium Men 4-5 Cole Cutright
6 Mutual of Enumclaw Stage Race - Road Race Junior Men D Aaron Watt
5 Mutual of Enumclaw Stage Race - Road Race Junior Men D Jarrett Aregger
4 Mutual of Enumclaw Stage Race - Road Race Junior Men D Henry GEARY
2 Mutual of Enumclaw Stage Race - Road Race Junior Men D Tyler Daniel
1 Mutual of Enumclaw Stage Race - Road Race Junior Men D Evan Geary
3 Mutual of Enumclaw Stage Race - Road Race Junior Men C Alex Watt
4 Mutual of Enumclaw Stage Race - Road Race Women 4 Eryn Maris
40 Mutual of Enumclaw Stage Race - Road Race Master Men C/D Jerry Cutright
DNS Mutual of Enumclaw Stage Race - Road Race Men 5 Wesley Furlong
DNF Mutual of Enumclaw Stage Race - Road Race Men 4 Avi Mahan
43 Mutual of Enumclaw Stage Race - Road Race Men 4 Cole Cutright
7 Mutual of Enumclaw Stage Race - Road Race Men 4 Colin Krebsbach
2 Mutual of Enumclaw Stage Race - Road Race Men 3 Shannon Maris
466 Mutual of Enumclaw Stage Race - Time Trial: Combined Combined Aaron Watt
465 Mutual of Enumclaw Stage Race - Time Trial: Combined Combined Henry GEARY
463 Mutual of Enumclaw Stage Race - Time Trial: Combined Combined Jarrett Aregger
461 Mutual of Enumclaw Stage Race - Time Trial: Combined Combined Tyler Daniel
459 Mutual of Enumclaw Stage Race - Time Trial: Combined Combined Evan Geary
455 Mutual of Enumclaw Stage Race - Time Trial: Combined Combined Alex Watt
447 Mutual of Enumclaw Stage Race - Time Trial: Combined Combined Eryn Maris
324 Mutual of Enumclaw Stage Race - Time Trial: Combined Combined Jerry Cutright
339 Mutual of Enumclaw Stage Race - Time Trial: Combined Combined Cole Cutright
300 Mutual of Enumclaw Stage Race - Time Trial: Combined Combined Avi Mahan
272 Mutual of Enumclaw Stage Race - Time Trial: Combined Combined Colin Krebsbach
295 Mutual of Enumclaw Stage Race - Time Trial: Combined Combined Shannon Maris
6 Mutual of Enumclaw Stage Race - Criterium Junior Men D Aaron Watt
5 Mutual of Enumclaw Stage Race - Criterium Junior Men D Jarrett Aregger
4 Mutual of Enumclaw Stage Race - Criterium Junior Men D Henry GEARY
3 Mutual of Enumclaw Stage Race - Criterium Junior Men D Evan Geary
2 Mutual of Enumclaw Stage Race - Criterium Junior Men D Tyler Daniel
3 Mutual of Enumclaw Stage Race - Criterium Junior Men C Alex Watt
23 Mutual of Enumclaw Stage Race - Criterium Women 4 Eryn Maris
14 Mutual of Enumclaw Stage Race - Criterium Master Men C/D Jerry Cutright
DNS Mutual of Enumclaw Stage Race - Criterium Men 5 Wesley Furlong
55 Mutual of Enumclaw Stage Race - Criterium Men 4 Avi Mahan
32 Mutual of Enumclaw Stage Race - Criterium Men 4 Cole Cutright
3 Mutual of Enumclaw Stage Race - Criterium Men 4 Colin Krebsbach
46 Mutual of Enumclaw Stage Race - Criterium Men 3 Shannon Maris
6 Mutual of Enumclaw Stage Race - Time Trial Junior Men D Aaron Watt
5 Mutual of Enumclaw Stage Race - Time Trial Junior Men D Henry GEARY
4 Mutual of Enumclaw Stage Race - Time Trial Junior Men D Jarrett Aregger
2 Mutual of Enumclaw Stage Race - Time Trial Junior Men D Tyler Daniel
1 Mutual of Enumclaw Stage Race - Time Trial Junior Men D Evan Geary
4 Mutual of Enumclaw Stage Race - Time Trial Junior Men C Alex Watt
42 Mutual of Enumclaw Stage Race - Time Trial Women Cat 4 Eryn Maris
63 Mutual of Enumclaw Stage Race - Time Trial Master Men C/D Jerry Cutright
DNS Mutual of Enumclaw Stage Race - Time Trial Men 5 Wesley Furlong
49 Mutual of Enumclaw Stage Race - Time Trial Men 4 Cole Cutright
42 Mutual of Enumclaw Stage Race - Time Trial Men 4 Avi Mahan
36 Mutual of Enumclaw Stage Race - Time Trial Men 4 Colin Krebsbach
57 Mutual of Enumclaw Stage Race - Time Trial Men 3 Shannon Maris
6 Mutual of Enumclaw Stage Race Junior Men D Aaron Watt
5 Mutual of Enumclaw Stage Race Junior Men D Jarrett Aregger
4 Mutual of Enumclaw Stage Race Junior Men D Henry GEARY
3 Mutual of Enumclaw Stage Race Junior Men D Tyler Daniel
1 Mutual of Enumclaw Stage Race Junior Men D Evan Geary
3 Mutual of Enumclaw Stage Race Junior Men C Alex Watt
8 Mutual of Enumclaw Stage Race Women 4 Eryn Maris
23 Mutual of Enumclaw Stage Race Master Men C/D Jerry Cutright
DNS/DNF Mutual of Enumclaw Stage Race Men 5 Wesley Furlong
DNS/DNF Mutual of Enumclaw Stage Race Men 4 Avi Mahan
41 Mutual of Enumclaw Stage Race Men 4 Cole Cutright
4 Mutual of Enumclaw Stage Race Men 4 Colin Krebsbach
6 Mutual of Enumclaw Stage Race Men 3 Shannon Maris
15 Wenatchee Omnium Senior State Championships: Wenatchee Omnium Road Race Men Cat 4 Clinton Anderson
2 Wenatchee Omnium Senior State Championships: Wenatchee Omnium Road Race Men Cat 4 Scott Carlyle
4 Wenatchee Omnium Senior State Championships: Wenatchee Omnium Road Race Men Cat 3 Shannon Maris
249 Wenatchee Omnium Senior State Championships: Wenatchee Omnium Race Time Trial: Combined Combined Clinton Anderson
201 Wenatchee Omnium Senior State Championships: Wenatchee Omnium Race Time Trial: Combined Combined Scott Carlyle
29 Wenatchee Omnium Senior State Championships: Wenatchee Omnium Race Time Trial Men Cat 4 Clinton Anderson
21 Wenatchee Omnium Senior State Championships: Wenatchee Omnium Race Time Trial Men Cat 4 Scott Carlyle
20 Wenatchee Omnium Senior State Championships Men Cat 4 Clinton Anderson
5 Wenatchee Omnium Senior State Championships Men Cat 4 Scott Carlyle
17 Wenatchee Omnium Senior State Championships: Wenatchee Omnium Criterium Master Men C Jerry Cutright
21 Wenatchee Omnium Senior State Championships: Wenatchee Omnium Criterium Men Cat 4 Clinton Anderson
12 Wenatchee Omnium Senior State Championships: Wenatchee Omnium Criterium Men Cat 4 Scott Carlyle
17 Joe Bar Cycling/Native Planet Road Race Women Cat 4 Eryn Maris
DNF Joe Bar Cycling/Native Planet Road Race Master Men C-D Jerry Cutright
DQ Joe Bar Cycling/Native Planet Road Race Men Cat 4 Evan Renwick
DNF Joe Bar Cycling/Native Planet Road Race Men Cat 4 Shannon Maris
22 Joe Bar Cycling/Native Planet Road Race Men Cat 4 Cole Cutright
6 Joe Bar Cycling/Native Planet Road Race Men Cat 4 Colin Krebsbach
3 Joe Bar Cycling/Native Planet Road Race Men Cat 4 Scott Carlyle
DQ Joe Bar Cycling/Native Planet Road Race Men Cat 3 Shannon Maris
27 Longbranch Road Race Men Cat 4 Cole Cutright
8 Longbranch Road Race Men Cat 4 Colin Krebsbach
7 Longbranch Road Race Men Cat 4 Scott Carlyle
14 Longbranch Road Race Men Cat 3 Shannon Maris
DNF Glenwood Road Race Senior State Championships Men Cat 4 Cole Cutright
DNF Glenwood Road Race Senior State Championships Men Cat 4 Jerry Cutright
39 Glenwood Road Race Senior State Championships Men Cat 4 Scott Carlyle
7 Glenwood Road Race Senior State Championships Men Cat 4 Colin Krebsbach
34 Glenwood Road Race Senior State Championships Men Cat 3 Jonathan Youell
33 Vance Creek Road Race Men Cat 4 Cole Cutright
14 Vance Creek Road Race Men Cat 4 Clinton Anderson
10 Vance Creek Road Race Men Cat 4 Colin Krebsbach
40 Vance Creek Road Race Men Cat 3 Shannon Maris
168 Green Valley TT: Combined Combined Eryn Maris
176 Green Valley TT: Combined Combined Aaron Watt
116 Green Valley TT: Combined Combined Evan Renwick
100 Green Valley TT: Combined Combined Alex Watt
1 Green Valley TT Junior C Female Eryn Maris
1 Green Valley TT Junior C Male Aaron Watt
3 Green Valley TT Junior B Male Evan Renwick
2 Green Valley TT Junior B Male Alex Watt
75 Tour of Walla Walla - Waitsburg Road Race Men Cat 4 Jerry Cutright
74 Tour of Walla Walla - Waitsburg Road Race Men Cat 4 Cole Cutright
54 Tour of Walla Walla - Waitsburg Road Race Men Cat 4 Clinton Anderson
36 Tour of Walla Walla - Waitsburg Road Race Men Cat 4 Colin Krebsbach
26 Tour of Walla Walla - Waitsburg Road Race Men Cat 4 Scott Carlyle
20 Tour of Walla Walla - Waitsburg Road Race Men 3 Jonathan Youell
318 Tour of Walla Walla - Russell Creek Time Trial: Combined Combined Colin Krebsbach
292 Tour of Walla Walla - Russell Creek Time Trial: Combined Combined Cole Cutright
281 Tour of Walla Walla - Russell Creek Time Trial: Combined Combined Jerry Cutright
263 Tour of Walla Walla - Russell Creek Time Trial: Combined Combined Clinton Anderson
235 Tour of Walla Walla - Russell Creek Time Trial: Combined Combined Scott Carlyle
145 Tour of Walla Walla - Russell Creek Time Trial: Combined Combined Jonathan Youell
64 Tour of Walla Walla - Tourism WW Criterium Men Cat 4 Cole Cutright
56 Tour of Walla Walla - Tourism WW Criterium Men Cat 4 Jerry Cutright
45 Tour of Walla Walla - Tourism WW Criterium Men Cat 4 Clinton Anderson
36 Tour of Walla Walla - Tourism WW Criterium Men Cat 4 Colin Krebsbach
4 Tour of Walla Walla - Tourism WW Criterium Men Cat 4 Scott Carlyle
64 Tour of Walla Walla - Tourism WW Criterium Men Cat 3 Jonathan Youell
72 Tour of Walla Walla - Russell Creek Time Trial Men Cat 4 Colin Krebsbach
63 Tour of Walla Walla - Russell Creek Time Trial Men Cat 4 Cole Cutright
58 Tour of Walla Walla - Russell Creek Time Trial Men Cat 4 Jerry Cutright
54 Tour of Walla Walla - Russell Creek Time Trial Men Cat 4 Clinton Anderson
45 Tour of Walla Walla - Russell Creek Time Trial Men Cat 4 Scott Carlyle
44 Tour of Walla Walla - Russell Creek Time Trial Men Cat 3 Jonathan Youell
75 Tour of Walla Walla Men Cat 4 Jerry Cutright
74 Tour of Walla Walla Men Cat 4 Cole Cutright
54 Tour of Walla Walla Men Cat 4 Clinton Anderson
38 Tour of Walla Walla Men Cat 4 Colin Krebsbach
27 Tour of Walla Walla Men Cat 4 Scott Carlyle
33 Tour of Walla Walla Men Cat 3 Jonathan Youell
49 Tour of Walla Walla - Kellogg Hollow Road Race Men Cat 3 Jonathan Youell
1 Brad Lewis Memorial Criterium Junior Women D Shannon Mallory
6 Brad Lewis Memorial Criterium Junior Men D Tyler Daniel
5 Brad Lewis Memorial Criterium Junior Men D Henry GEARY
4 Brad Lewis Memorial Criterium Junior Men D Canon Mallory
3 Brad Lewis Memorial Criterium Junior Men D Jarrett Aregger
1 Brad Lewis Memorial Criterium Junior Women C Eryn Maris
4 Brad Lewis Memorial Criterium Junior Men C Matt Bennett
3 Brad Lewis Memorial Criterium Junior Men C Evan Geary
3 Brad Lewis Memorial Criterium Junior Men B Scott Carlyle
5 Brad Lewis Memorial Criterium Men Cat 4 Scott Carlyle
3 Brad Lewis Memorial Criterium Men Cat 4 Colin Krebsbach
5 Volunteer Park Criterium Junior D Jarrett Aregger
4 Volunteer Park Criterium Junior D Henry GEARY
8 Volunteer Park Criterium Junior C Evan Geary
2 Volunteer Park Criterium Junior C Avi Mahan
DNF Volunteer Park Criterium Junior A-B Cole Cutright
12 Volunteer Park Criterium Junior A-B Avi Mahan
10 Volunteer Park Criterium Junior A-B Clinton Anderson
2 Volunteer Park Criterium Junior A-B Jonathan Youell
12 Volunteer Park Criterium Master C-D Jerry Cutright
37 Volunteer Park Criterium Men Cat 4-5 Clinton Anderson
14 Volunteer Park Criterium Men Cat 4-5 Colin Krebsbach
11 Volunteer Park Criterium Men Cat 4-5 Scott Carlyle
DNF Frozen Flatlands Omnium: Frozen Flatlands Circuit Race Men Cat 4-5 Avi Mahan
113 Frozen Flatlands Omnium: Frozen Flatlands TT: Combined Combined Avi Mahan
41 Frozen Flatlands Omnium: Frozen Flatlands TT Men Cat 4-5 Avi Mahan
60 Frozen Flatlands Omnium: Frozen Flatlands Road Race Men Cat 4-5 Avi Mahan
DNF Independence Valley Road Race Men Cat 4 Avi Mahan
17 Independence Valley Road Race Men Cat 3 Shannon Maris
52 Tour de Dung Road Race #2 Men Cat 4 Avi Mahan
47 Tour de Dung Road Race #2 Men Cat 4 Jerry Cutright
44 Tour de Dung Road Race #2 Men Cat 4 Clinton Anderson
35 Tour de Dung Road Race #2 Men Cat 4 Colin Krebsbach
33 Tour de Dung Road Race #2 Men Cat 4 Cole Cutright
25 Mason Lake Series: Mason Lake Road Race #3 Men Cat 4 Cole Cutright
23 Mason Lake Series: Mason Lake Road Race #3 Men Cat 4 Colin Krebsbach
22 Mason Lake Series: Mason Lake Road Race #3 Men Cat 4 Clinton Anderson
28 Mason Lake Series: Mason Lake Road Race #3 Men Cat 3 Shannon Maris
29 Mason Lake Series: Mason Lake Road Race #2 Women Cat 4 Eryn Maris
DNF Mason Lake Series: Mason Lake Road Race #2 Men Cat 4 Colin Krebsbach
DNF Mason Lake Series: Mason Lake Road Race #2 Men Cat 4 Avi Mahan
DNF Mason Lake Series: Mason Lake Road Race #2 Men Cat 4 Scott Carlyle
29 Mason Lake Series: Mason Lake Road Race #1 Men Cat 4 Cole Cutright
26 Mason Lake Series: Mason Lake Road Race #1 Men Cat 4 Clinton Anderson
23 Mason Lake Series: Mason Lake Road Race #1 Men Cat 4 Colin Krebsbach